Frangipane cake
Frangipane cake






Score:   3.11 / 5   
9756 bekeken en 613 keer gestemd
Hits vandaag: 1

 

Ingrediƫnten voor Frangipane cake Voor 4 personen


4-6 plakken bladerdeeg
50 gr zelfrijzende bloem
150 gr bakboter
200 gr suiker
2 eieren
6 eetlepels melk
125 gr amandelpoeder
enkele druppels amandelessence (optioneel)
150 gr bloemsuiker
____________advertentie______________
___________________________________


 

Bereiding van Frangipane cake

We mengen de suiker onder de twee eieren en kloppen deze op tot een schuimige vloeistof. Op een zeer zacht vuur smelten we de boter die we samen met de bloem, het amandelpoeder en de melk onder het ei-suikermengsel roeren. We voegen optioneel nog enkel druppels amandelessence toe.

We leggen de plakken bladerdeeg in een beboterde taartvorm en doorprikken deze op verschillende plaatsen met een vork. We gieten het mengsel vervolgens in de taartvorm, strijken het vlak en bakken de frangipane cake gedurende 40 minuten in een voorverwarmde oven van 175° C.

Als afwerking mengen we 150 gr bloemsuiker met een scheutje water en lepelen dit over de afgekoelde fragipane cake. We verkrijgen op die manier een mooi glazuurlaagje.



Print dit recept Mail dit recept

 

Reacties

    Clarijs Philippe schreef
    Goed recept
    Gepost op 08-01-2009 14:22
    Maria Van Dyck schreef
    Ik was op zoek naar dit recept om door te geven aan mijn vader (84) Mijn moeder (overleden 14.12.2006) maakte dit ook altijd klaar en nu tracht mijn vader hetzelfde resultaat te bekomen, dus probeert hij alles uit!
    Gepost op 10-02-2009 13:54
    Tine Mees schreef
    Heel lekker en zeker aan te raden!
    Gepost op 20-02-2009 10:03
    Benny schreef
    goed recept en ni te moeilijk, de cake zag wel goed bruin... bijna aan de licht zwarte kant... zeker een aanrader
    Gepost op 28-02-2009 23:40
    RUDY schreef
    IK ALS ERVAREN BAKKER VOND DEZE RECEPT EN CAKE HEEL GOED EN LEKKER
    Gepost op 12-01-2010 13:01

Naam  
Email  
Bericht  
 

Toets de code van het bovenstaande plaatje in (niet hoofdlettergevoelig)